POZOSTAŃMY W KONTAKCIE!

 

O mnie Gabinet psychoterapii

Prowadzę profesjonalny gabinet psychoterapii jungowskiej oraz rozwoju osobistego.

Doświadcznie i uprawnieniaTowarzyszę w rozwoju, pomagam w trudnościach

  • DOŚWIADCZENIE
  • UPRAWNIENIA

Od kilku lat prowadzę gabinet psychoterapii na warszawskiej Ochocie. Ukończyłam szkolenie w psychoanalizie jungowskiej na poziomie podstawowym w Polskim Towarzystwie Psychoanalizy Jungowskiej. Skończyłam także szkolenie na poziomie zaawansowanym z psychoterapii jungowskiej i psychologii analitycznej w Polskim Towarzystwie Psychologii Analitycznej, jestem certyfikowaną psychoterapeutką tego towarzystwa i przestrzegam jego kodeksu etycznego. Obecnie szkolę się na ścieżce indywidualnej w IAAP (International Association for Analytical Psychology) i posiadam status routerki, czyli kandydatki na analityczkę jungowską.

Zajmuję się pracą rozwojową i terapeutyczną od kilkunastu lat. Jako absolwentka Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego Dojrzewalni Róż i prowadziłam długoterminowe, roczne oraz intensywne, tygodniowe grupy rozwojowe. Przeprowadzałam także szkolenia biznesowe dla firm z obszaru komunikacji. W pracy rozwojowej z kobietami, obecnie skupiam się szczególnie na obszarze menopauzalnej przemiany. Jako pionierka pracy z tą tematyką nie tylko stworzyłam licznie szkolenia i kursy oraz prowadziłam sesje indywidualne, ale także upowszechniam politykę menopauzalną w organizacjach biznesowych.

Jestem absolwentką Podyplomowego Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na UAM w Poznaniu i udzielałam pomocy psychologicznej w obszarze seksualności. Jako coach ciała oferowałam indywidualne sejse ucieleśniania, między innymi na bazie Ruchu Autentycznego, połączenia swobodnej eksperesji ruchowej z analizą jungowską – którego roczny kurs ukończyłam w Insitute for Integrative Bodywork and Movement Therapy z Wielkiej Brytanii.  Moje ucieleśnione doświadczenia stanowią także nieocenioną bazę w pracy psychoterapeutycznej.

Przed laty, zanim rozpoczęłam pracę w obszarze pomocowym, pracowałam w mediach, głównie w kobiecych magazynach, jako stylistka, dziennikarka, redaktorka i zastępca redaktor naczelnej. Spełniałam się także jako kostiumograf oraz projektantka butów, współpracowałam ze Szkołą Stylu Moniki Jaruzelskiej i prowadziłam wykłady z tematyki modowej na SWPS.

Moje kompetencje zawodowe potwierdzają:

  • Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (certyfikat numer 12/2024);
  • Dyplom ukończenia Kursu Psychoterapii Jungowskiej i Psychologii Analitycznej na poziomie zaawansowanym,  akredytowanego przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej (PTPA);
  • Certyfikat ukończenia Szkolenia I stopnia w Psychoanalizie Jungowskiej, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (PTPJ);
  • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Pomoc Psychologiczna w Dziedzinie Seksuologii (UAM);
  • Dyplom ukończenia Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (Dojrzewalnia Róż).

Doświadczenie kliniczne zdobyłam podczas stażu w Zespole Leczenia Środowiskowego oraz na Oddziale Dziennym z Pododdziałem Zaburzeń Nerwicowych w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie/Tworki .

Regularnie superwizuję moją pracę u certyfikowanego superwizora analitycznego (IAAP).

“Psychoterapeuta musi patrzeć na każdego pacjenta i na każdy przypadek jak na coś bezprecedensowego, unikatowego, wspaniałego i wyjątkowego. Tylko wtedy zdoła zbliżyć się do prawdy.“ - Carl Gustav Jung
Placeholder image
https://izabelacisekmalec.pl/wp-content/uploads/2023/06/oceanic-Kopia-Projekt-bez-tytulu.png

Moje podejście do terapiiIzabela Cisek-Malec

Moje podejście terapeutyczne zostało ukształtowane przez myśl Carla Gustava Junga oraz współczesnych teoretyków i praktyków psychologii analitycznej.

Postrzegam psychikę ludzką holistycznie, ufam w jej potencjał samoleczenia i samoregulacji. Uważam, że każda istota ludzka jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Zarówno osobista historia, dylematy, konflikty, wewnętrzne i zewnętrzne sprzeczności, doświadczone traumy, jak i marzenia, pragnienia, talenty oraz plany stanowią ważne elementy ścieżki indywiduacji.

Podążając za myślą Ewdarda Edingera, myślę o symptomach jako o „zdegradowanych symbolach”, które domagają się odkrycia ich znaczenia.  Mniej koncentruję się na wpływie przeszłości lub odkrywaniu aktualnych wzorców, ponieważ interesuje mnie przede wszystkim, nierzadko zanegowany czy ukryty,  potencjał oraz kreatywność istoty ludzkiej. Można powiedzieć, że staram się zaglądać „pod podszewkę” symptomów, by odnaleźć leżące głębiej znaczenia, odkryć to, co potrzebuje uwagi, by stworzyć przestrzeń do wzrastania pacjenta. W psychologii głębi istotne jest nie tylko zrozumienie własnego wewnętrznego świata, nadanie znaczeń i podążanie własną, unikalną ścieżką w zgodzie z osobistym potencjałem, ale także szacunek do nieznanego i tego, co jest większe od każdego człowieka.

Zapraszam na terapię osoby odnajdujące się w tych opisach

Wzorce relacyjne
Doświadczenia powtarzającej się dynamiki w różnych relacjach. A także kłooty z nawiązywaniem lub utrzymywaniem relacji. Albo obszar związków przeżywany jako "skomplikowany".
Emocjonalność
Emocjonalność przeywana jako nieznany obszar. Brak możliwości rozpoznawania i nazywania stanów emocjonalnych lub częste sytuacjie, gdy emocje "przejmują władzę".
Kryzysy
Doświadczania nagłych i niepodziewanych, albo przedłużających się czy powtarzających się stanów kryzysowych. Albo trudność z przechodzeniem przez życiowe, rozwojowe progi.
Zakręty życiowe
Sytuacje "bez wyjścia", ostre zakręty życiowe, uporczywe utknięcie na indywidulanej ścieżce. A może moment, gdy w czasie kluczowej życiowej sytuacji nie sposób jest podjąć decyzję.
Żałoba i strata
Nieprzepracowana, przedłużająca się żałoba i potrzeba odnalezienia znaczeń dla życia po śmierci bliskiej osoby. Poczucie straty, wymagające rozpoznania tego, co skywa się głębiej.
Utrata sensu i znaczenia
Może być tak, że brak jest sensu i znaczenia w życiu. A może pojawia się tęsknota za czymś i poczucie, że coś czeka na kogoś lub ktoś czeka na coś, tylko jeszcze nie ma słów na opisanie tego przeczucia.